خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
آرایش های چند ترموکوگلی در مهندسی ابزار دقیق
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 16 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : احمد خلیلی | بازدید : <-PostHit->

آرایش‌های چند ترموکوپلی

 

همانگونه که  نشان داده شده است، می‌توان چند ترموکوپل را به طور سری و یا موازی به هم متصل کرد و کاربردهای بهتری برای آنها یافت. آرایش سری اصولاً جهت افزایش حساسیت ترموکوپل استفاده می‌شود. همهٔ اتصالات اندازه گیری در یک دما نگه داشته می‌شوند و همه اتصالات مرجع در دمای دیگری قرار می‌گیرند. این آرایش ترموکوپل ها، اغلب به نامترموپیل نامیده می‌شود و برای تعداد ترموکوپل، خروجی آرایش فوق برابر خروجی یک ترموکوپل تنها خواهد بود. یک نمونه تجاری ترموپیل از جنس کروملا! کنستانتان دارای 25 اتصال است و در حدود مقدار خروجی آن است. آرایش موازی ترموکوپل ها مطابق شکل در صورتی که اتصالات سرد و مرجع در دماهای یکسان باشند مثل یک ترموکوپل واحد، دما را اندازه می‌گیرد. اگر اتصالات اندازه گیری در دماهای مختلف قرار داده شوند و مربوط به ولتاژ خروجی، دمای متوسط است (تا زمانی که ترموکوپل هادر فاصله دمای اندازه گیری رفتار خطی داشته باشند)

ترموکوپل در ابزار دقیق

 

ترموکوپل یکی از ابزار های مهندسی ابزار دقیق می باشد که در موارد زیادی کاربرد دارد.

اجزای ترموکوپل

 

شمای کلی اجزاء ترموکوپل استاندارد در شکل نشان داده شده است. بایستی توجه داشت یک اتصال (اتصال سرد) بایستی در دمای مرجع قرار داده شود، به عنوان مثال اتصال مرجع را بایستی در ظرف حاوی یخ در حال ذوب شدن نصب کرد. اتصال دیگر ترموکوپل بایستی به جسمی که می‌خواهیم دمسای آن را اندازه بگیریم، کاملاً متصل شود. فلزات ترموکوپلی یه طور کلی نسبت به قیمتی که دارند به دو گروه جداگانه تقسیم می‌شوند. این دو گروه ترموکوپل به ترموکوپل های فلز پایه و ترموکوپلهای فلزات قیمتشی معروفند. در جدول پرمصرف‌ ترین ترموکوپلهای صنعتی با حروف مشخص شدهاند.

طرح کلی شکل به خاطر طرز قرار گرفتن سیمها و نیاز به داشتن دمای مرجع مناسب به نظر نمی‌رسد. طرح عملی‌تری از ترموکوپل در شکل تا نشان داده شده است. دو سیم در کنار هم و به موازات هم قرار گرفته و به یک مدار اندازه گیری ولتاژ متصل هستند. اتصالات بین دو سیم و ولت متر تا زمانی که با یکدیگر هم دما باشند هیچ سیگنال خطایی ایجاد نمی‌کنند. در این روش، اتصال مراجع وجود ندارد، در صورت تغییر دمای محیط، خروجی‌های غلط به دست می‌آید که بستگی به نوع سیستم ترموکوپل دارد.ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
آرایش ترموکوگلی, ابزار دقیق, اجزای ترموکوگل, ترموبیل, مهندسی ابزار دقیق, ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->